MMT-610B-200 Tilt and Swivel TV Bracket for 24″-50″
In stock
Estimated delivery: Friday, May 15th - Monday, May 18th
MMT-610B-200 Categories: ,
SHARE
Description
Single strong arm pull out design
The strong single arm of the MMT-610B-200 can be extended up to a distance of 610mm away from the wall, allowing for great viewing angle flexibility as well as granting access to your screens connections.
Maximum viewing flexibility for your screen
Universal VESA mounting
Universal VESA fitting patterns enables this bracket to fit variation of screens on the market. It will hold max VESA sizing of 200 x 200mm with 200mm x 100mm, 100mm x 100mm, 100mm x 75mm and 75mm x 75mm hole patterns also compatible.
Information
Shipping
Return & exchange
Assistance
Contact us on 0161 7625222
Specifications