MMT-610B-400 Tilt and Swivel TV Bracket for 38″-70″
In stock
Estimated delivery: Monday, May 11th - Tuesday, May 12th
MMT-610B-400 Categories: ,
SHARE
Description
Single strong arm pull out design
The strong single arm of the MMT-610B-400 can be extended up to a distance of 615mm away from the wall, allowing for great viewing angle flexibility as well as granting access to your screens connections.
Maximum viewing flexibility for your screen
Universal VESA mounting
Universal VESA fitting patterns enables this bracket to fit 99% of screens on the market. It will hold max VESA sizing of 600mm x 400mm,  400mm x 400mm, 400mm x 300mm, 300mm x 300mm, 300mm x 200mm with 200 x 200mm hole patterns also compatible.
+5 / -15 Degrees Tilt
Swivels fully through 180 degrees
Information
Shipping
Return & exchange
Assistance
Contact us on 0161 7625222
Specifications